Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
BASKET

Search Our Site

Στην παράταση πήρε τον αγώνα η ΑΕΕΠ Χαλκίδας από τον Τελεθριακό με 85-75 σε έναν αγώνα που στην κανονική του διάρκεια ολοκληρώθηκε με 71-71.

Ο αγώνας ήταν αμφίροπος σε όλη του τη διάρκεια με την ομάδα της Ιστιαίας να κερδίζει 21-23 και η ΑΕΕΠ να το γυρίζει σε 37-28 στο ημίχρονο.

Το δεύτερο μέρος είχε σχεδόν την ίδια εξέλιξη, με τις ομάδες να πηγαίνουν στην τέταρτη περίοδο με σκορ 53-53 και τελικά να ολοκληρώνεται και η τέταρτη με το ισόπαλο 71-71.

Έτσι οι ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση όπου οι γηπεδούχοι πάτησαν πιο καλά στο παρκέ και με ένα σερί 6-0 έφτασαν στη νίκη.

Από την ΑΕΕΠ ο Γρηγοράκης πέτυχε 17 πόντους, ενώ από τον Τελεθριακό ο Παπαθανασίου 21.

Διαιτητές: Θωμά-Κάλφα.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-12, 37-28, 53-53, 71-71 (καν. διάρκεια), 85-75 (τελ. αποτελ.).