Sample Sidebar Module

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.
ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Search Our Site

Για την 9η αγωνιστική της μεγάλης κατηγορίας της Εύβοιας, η ομάδα της Αιδηψού ήταν η νικήτρια στο ντέρμπι της Β. Εύβοιας με τον ΑΟ Ωρεών.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν πολύ νωρίς το σκορ, αφού στο 3ο λεπτό ο Φώτου βγήκε τετ α τετ με τον Δαμάσκο και κατάφερε με πλασέ να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, 1-0.

Στο 18΄ ο Μούστος εκτελεί κόρνερ και ο Ένεχ με το κεφάλι στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ.

Στο 24΄ ο Σταματονικολός σουτάρει άουτ.

Στο 36΄ ο Αναστασιάδης πλασάρει από κοντά με τον Δαμάσκο να μπλοκάρει.

Στο 37΄ σουτ του Μούστου μπλοκάρει ο Μιλάνι.

Στο 39΄ οι γηπεδούχοι εκτελούν φάουλ και ο Δαμάσκος διώχνει πετυχημένα.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Ηλίας Στεργίου έφτασε κοντά στο γκολ, αφού έστειλε την μπάλα με το κεφάλι λίγο έξω από δοκάρι.

Στο ξεκίνημα σχεδόν του δεύτερου μέρους, στο 48΄ συγκεκριμένα, ο Αναστασιάδης με σέντρα βρίσκει τον Χ. Φώτου που την κεφαλιά του διώχνει σε κόνερ ο Μαυρούστικος.

Διαβάστε τη συνέχεια του ρεπορτάζ κάνοντας κλικ στο σύνδεσμο στην αρχή της ανάρτησης